Skautky

Tábory skautek

Skautky jezdí na první tři týdny prázdnin do stanů tee-pee. 

Před samotným táborem je vždy stavba tábořiště, které se účastní skautky starší 14 let.

Termín tábora: 30.6. - 21.7. 2018

Stavba tábora proběhne od středy 27. června

Táborový dopis zde: 

Wičhóthi 2017

Skautky toto léto zamířily na již zmíněné nové tábořiště u Dolní Krupé na Havlíčkobrodsku. Tři týdny si užívaly prázdnin ve stanech tee-pee a v nové kuchyni obklopeny krásnou přírodou v blízkosti zříceniny hradu Ronovec. Stejně jako loni jelo na tábor 23 skautek a k tomu se přidalo tentokrát 7 vedoucích. Celotáborovou etapou na motivy knihy Poklad ve Stříbrném jezeře od Karla Maye je provázeli Old Firehand, Old Shatterhand, Vinnetou, tetka Droll, Malý Medvěd, Ella a spousta dalších hrdinů. 

Společně s družinkami Makahů, Čerokíů a Arapahů se chtěli dostat ke Stříbrnému jezeru, kde byl údajně ukryt bájný poklad dávno ztraceného kmene indiánů. Po cestě musely skautky mimo jiné bojovat s černým panterem, vyslechnout příběh Missouriho Blentera, osvobodit indiány ze zajetí trampů, ochránit Butlerovu farmu nebo zvládnout boj muže proti muži. 

Program tábora byl kromě etapových her oživen dvojdenním oddílovým výletem, návštěvou Havlíčkova Brodu, nočním výsadkem, lanovými překážkami nebo třeba výrobou indiánských lapačů snů.